Bez kategorii

Nowe, lepsze zęby

Niektórym przypadkom nie da się już pomóc. Czasem uszkodzenia, które obejmują zęby są tak duże, że nawet najlepszy dentysta będzie mógł je jedynie wyrwać. To zrozumiałe, że braki w uzębieniu nie należą do najbardziej atrakcyjnych cech, mogą prowadzić do utraty pewności siebie i kompleksów. Nie jest to jednak koniec świata! Aby na nowo móc cieszyć się pięknym, kompletnym uśmiechem, wystarczy skorzystać ze zdobyczy implantologii.

– Jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Zadbaj o zęby – implantologia

Nauka ta opiera się na tytanie – metalu, który wykazał niesamowite zdolności łączenia się z ludzką tkanką. Dzięki użyciu specjalistycznej bazy, tworzy się zamiennik dla naturalnego korzenia zęba, który swoją rolę odgrywa równie dobrze. Na każdym z nich można zamieścić nową koronę, użycie kilku pozwala natomiast na zastosowanie mostka, który może zastąpić nawet cały rząd zębów. Jest to bardzo nowoczesna, lecz jednocześnie zaufana metoda, pozwalająca na trwałe przywrócić doskonałe uzębienie.

Implanty czy protezy ruchome? – wady i zalety

Wyjątkowo popularną i szeroko zastosowaną metodą na uzupełnienie brakujących zębów są protezy ruchome. Najczęściej stosuje się protezy szkieletowe, które większość dentystów uznaje za proste i praktyczne rozwiązanie problemu. Opierają się one na metalowych klamrach, które przytwierdza się do sąsiadujących, zdrowych zębów. Tak zamontowana proteza ma swoje silne strony:

  • jest stosunkowo tania
  • szybko się do niej przyzwyczaja
  • nie ma ryzyka odrzucenia jej przez organizm
  • równomiernie rozkłada nacisk podczas przeżuwania
  • jest nieinwazyjna, zabieg ten nie pozostawia ran

W ostatnich latach renomę zyskują inne, bardziej zaawansowane rozwiązania, które bazują na nowych odkryciach w stomatologii i światowej medycynie. Implanty są z reguły stosowane przez tych ludzi, którzy oczekują trwałego uzupełnienia swoich zębów. Jest to bardziej długotrwała i złożona procedura, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych protez, lecz efekty końcowe są bez cienia wątpliwości warte zachodu. Największe zalety implantów tytanowych to:

  • doskonała imitacja prawdziwego zęba, różnicy nie da się zauważyć
  • pełen komfort, implant czuć tak samo jak korzeń
  • rozwiązanie to nie szkodzi reszcie uzębienia
  • nie trzeba stosować specjalnych metod higieny

Bardzo ważne jest jednak, aby zabieg swój przeprowadzić w placówce z dobrą reputacją. Wwiercenie metalowej bazy do kości to dość trudna operacja, dlatego nie można ryzykować popełnienia błędu, który mógłby mieć dotkliwe konsekwencje. Najlepszym wyborem bez wątpienia okaże się tutaj klinika stomatologiczna, gdzie pracują prawdziwi fachowcy z dużym doświadczeniem.

Zęby – higiena po operacji

Jama ustna jest takim obszarem ciała, który z uwagi na swoje specyficzne warunki, jest nieustannie narażony na atak drobnoustrojów. Po operacji, z otwartymi ranami w dziąsłach, należy poświęcać swojej higienie szczególną uwagę. Niektóre czynności mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, dlatego najlepiej jest stosować się do wskazówek, które oferuje stomatolog. Przede wszystkim powinno się szczotkować zęby delikatnie, aby ich nie podrażnić.

Jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Jeśli interesuje ciebie tematyka zdrowia?

Możliwe że polubisz inne strony i artykuły, które poruszają tematykę zdrowia w tym zdrowia zębów! Dla wszystkich zainteresowanych polecamy zerknąć na strony zajmujące się implantologią:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *