Bez kategorii

Receptura na młodość – botoks

Botoks, a właściwie toksyna botulinowa typu A jest bardzo ciekawą substancją. Jej niespodziewane zastosowanie znaleziono w medycynie estetycznej. W przeszłości badania nad tym związkiem były przeprowadzone przez wojska pod kątem broni biologicznej. Nikt nie spodziewał się, że ten sam związek chemiczny, który miał zatruwać wrogich żołnierzy, okaże się receptą na młody, atrakcyjny wygląd.

Zabiegi z użyciem botoksu mają na celu poprawę pewności siebie i wyglądu. Tak samo, jak w przypadku problemów z brakiem w uzębieniu. Jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Jaki sekret skrywa botoks i na jakiej zasadzie działa?

Po aplikacji do mięśni twarzy, toksyna botulinowa typu A osłabia ich aktywność, zakłócając przebieg impulsów nerwowych. Proces ten powoduje, że rozluźniają się one, a zmarszczki stają się niewidoczne. Jak wiadomo, bruzdy te tworzą się w momencie, gdy mimika twarzy odkształca tkankę – na szczęście można ten proces skutecznie odwrócić. Zabiegi polegające na wstrzykiwaniu botoksu jeszcze do niedawna spotykały się z różnymi opiniami, jednak dziś sytuacja ta ulega zmianie. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to efektywna i całkiem przystępna metoda na odzyskanie młodzieńczego uroku. Gabinet medycyny estetycznej posiada szeroką ofertę w zakresie jadu kiełbasianego, nie rezygnując przy tym z atrakcyjnych cen.

Wskazania i przeciwwskazania

Wbrew pozorom, zastrzyki z botoksu są przeznaczone nie tylko dla kobiet w średnim wieku – równie chętnie korzystają z nich mężczyźni. Wyjątkowo popularne są zastrzyki do czoła. One nie tylko wygładzają znajdujące się na nim bruzdy, ale ograniczają wydzielany na nim pot. Jest to rozwiązanie dla wszystkich biznesmenów, którzy posiadają stresującą pracę i muszą dobrze wyglądać na spotkaniach firmowych. Najlepiej jest rozpocząć terapię szybko po wystąpieniu pierwszych, widocznych zmarszczek. Botoks nie tylko likwiduje istniejące niedoskonałości, ale także zapobiega tworzeniu nowych. Rzecz jasna, nie powinno się z toksyną botulinową przesadzić. Każdy, doświadczony dermatolog powinien doskonale znać dawkę, którą można bez obaw zaaplikować.

Niestety, niektóre osoby będą zmuszone zrezygnować z cudownych właściwości botoksu, gdyż może on być dla nich szkodliwy. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • osobach uczulonych na jad kiełbasiany
  • kobietach w ciąży
  • ludziach cierpiących na choroby bądź uszkodzenia skóry

Druga młodość, czyli główne zalety botoksu

Wystarczy szybki zabieg, kilka zastrzyków, które skutecznie odmłodzą każdą twarz. Botoks jest stosowany przez wiele światowych gwiazd kina i przemysłu muzycznego, które korzystając z odkryć współczesnej medycyny zachowują atrakcyjny wygląd nawet w zaawansowanym wieku. Nie trzeba być jednak celebrytą, aby pozbyć się zmarszczek – dermatologia oferuje tego typu usługi dla każdego. Efekt botoksu utrzymuje się około pół roku, skutecznie rozluźniając skórę przez cały ten okres czasu. Toksyna botulinowa pomaga w odzyskaniu pewności siebie oraz kompleksowej pielęgnacji twarzy. Przy maskowaniu defektów potrafi zastąpić nawet profesjonalnie wykonany makijaż.

Zabiegi z użyciem botoksu mają na celu poprawę pewności siebie i wyglądu. Tak samo, jak w przypadku problemów z brakiem w uzębieniu. Jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Jeśli interesuje ciebie tematyka zdrowia?

Możliwe że polubisz inne strony i artykuły, które poruszają tematykę zdrowia w tym zdrowia zębów! Dla wszystkich zainteresowanych polecamy zerknąć na strony zajmujące się implantologią:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *