Bez kategorii

Jak walczyć z cellulitem?

Walka z cellulitem – warto ją rozpocząć! Brzydka pomarańczowa skórka to utrapienie wielu kobiet. Nawet te szczupłe i wysportowane często skarżą się na cellulitis na swoich udach. Najczęściej są to komórki tłuszczowe, ale niektóre z pań cierpią z powodu gromadzącej się w ich organizmie wody, co związane jest z cyklem miesiączkowym.

Podejmij się walki z cellulitem, aby zadbać o swoje samopoczucie. Tak samo, jak w przypadku problemów z brakiem w uzębieniu – Jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Walka z cellulitem

Przede wszystkim, najważniejsza jest systematyczność. Lekarze wskazują, że należy pić regularnie spore ilości wody niegazowanej. Taka woda oczyszcza organizm z toksyn. Najlepiej jest też stosować lekką i zrównoważoną dietę. Powinno znaleźć się w niej sporo warzyw i zbóż, a mało owoców i mięsa. Nie można zjadać przekąsek słonych i słodkich, ani pić słodzonych, gazowanych napojów. Powinno się również unikać mocnej kawy i herbaty, ponieważ sprzyjają one zatrzymywaniu się wody w organizmie.

Niezwykle ważna jest też pielęgnacja skóry. Zaleca się przede wszystkim, stosowanie naprzemiennych natrysków zimnej i ciepłej wody pod prysznicem i szorowanie skóry szorstką gąbką lub szczotką. Przynajmniej raz w tygodniu warto też zrobić gruboziarnisty peeling. Bardzo ważne jest, aby taki masaż przeprowadzać zawsze od kostek w kierunku kolana i po udo, a nigdy w innym kierunku. Można bowiem poważnie zaburzyć przepływ limfy i spowodować jeszcze gorszy problem ze skórką pomarańczową.

Wiele osób zastanawia się, czy kosmetyki na cellulit są skuteczne? Zdania na ten temat są podzielone. Na pewno powinno się unikać tych, których zadaniem jest silne rozgrzanie lub wychłodzenie tkanek. Takie kosmetyki mogą przynieść więcej negatywnych skutków niż korzyści. Na pewno pomocne będą naturalne kosmetyki ze składnikami takimi jak cynamon, kawa, zielona herbata, czy skórka z gorzkiej pomarańczy. Niestety, aby przyniosły jakikolwiek efekt należy je wsmarowywać co najmniej dwa razy dziennie.

Aby uniknąć tego kłopotu, warto też uprawiać jak najwięcej sportu. Wysiłek fizyczny jest wspaniałym lekiem na cellulitis. Warto zaplanować go przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Podejmij się walki z cellulitem, aby zadbać o swoje samopoczucie. Tak samo, jak w przypadku problemów z brakiem w uzębieniu – Jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Jeśli interesuje ciebie tematyka zdrowia?

Możliwe że polubisz inne strony i artykuły, które poruszają tematykę zdrowia w tym zdrowia zębów! Dla wszystkich zainteresowanych polecamy zerknąć na strony zajmujące się implantologią:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *