Bez kategorii

Jak wygląda depilacja laserowa?

Laser Vectus to innowacyjna metoda usuwania niechcianych włosków ze wszystkich części ciała i twarzy. Odpowiedzialna jest za to depilacja laserowa. Dzięki swojej efektywności i skuteczności, cieszy się coraz większym powodzeniem wśród kobiet, które lubią o siebie dbać i chcą już zawsze cieszyć się gładką skórą. Poznaj 6 faktów o depilacji Vectus!

Każdy taki zabieg ma na celu poprawę samopoczucia i samooceny klienta. Tak samo, jak w przypadku problemów z brakiem w uzębieniu – jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

1. Diodowy laser Vectus wyróżnia się od innych laserowych depilacji sposobem działania

Diodowa depilacja laserowa na sprzęcie Vectus jest jednym z najlepszych sposobów pozbywania się zbędnego owłosienia na zawsze. Przy pomocy tego zabiegu problem niechcianych włosów znika. Dzięki niemu udaje się usunąć nawet 95% wszystkich włosów z danej partii ciała. Ponadto pozostałych 5% (których nie można było usunąć ze względu na to, że nie znajdowały się w fazie wzrostu) bardzo łatwo pozbywa się w następnym zabiegu przeprowadzonym w ciągu roku.

Diodowa depilacja laserem różni się także tym, że długość fali oddziałującej na włosy jest znacznie krótsza. Dodatkowo nie przenika do głębszych warstw skóry, dzięki czemu nie dochodzi do uszkadzania tkanek. Jednocześnie pozwala to na takie zastosowanie sprzętu, by cebulki włosowe znajdujące się nawet głęboko pod skórą, mogły zostać usunięte. Wszystko to korzystnie wpływa na efektywność zabiegu i satysfakcję pacjentów.

2. Włosy naprawdę przestaną rosnąć

Laserowe usuwanie owłosienia podczas zabiegu Vectus pozbywa się nie tylko samych cebulek włosów, ale wpływa także na komórki, które odpowiadają za wzrost włosów. Laser nagrzewa pigment zarówno w komórkach skóry, jak i w cebulkach włosów. W ramach tego otrzymujemy gwarancję, że włosy nie będą już odrastać.

Zabieg depilacji laserowej kierujemy oczywiście dla wszystkich tych, którzy chcą po prostu pozbyć się owłosienia na stałe. Jednakże czasem wykonuje się ją ze wskazań medycznych. W przypadku problemów takich, jak: nadmierne owłosienie, wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych. W takim przypadku zabiegi może zlecić lekarza dermatolog – mówi Edyta Mikulska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jeśli interesuje ciebie tematyka zdrowia?

Możliwe że polubisz inne strony i artykuły, które poruszają tematykę zdrowia w tym zdrowia zębów! Dla wszystkich zainteresowanych polecamy zerknąć na strony zajmujące się implantologią:

3. Dla usunięcia wszystkich włosów potrzebne będzie kilka serii zabiegów

Laser diodowy usuwa tylko te włosy, które są w fazie wzrostu. Jest więc to około 25% wszystkich włosów na danej partii ciała. Po jednym zabiegu one wszystkie są usunięte, jednak po jakimś czasie wyrastają nowe – kolejne kilka procent z tych 75%, które zostały. Przy następnych zabiegach zostają usunięte kolejne włosy. Warto zaznaczyć, że przy każdym kolejnym zabiegu odrastające włosy są jaśniejsze i słabsze, przez co łączna suma zabiegów jest zacznie mniejsza niż w przypadku innych rodzajów laserowych depilacji.

Depilacja laserowa Vectus sprawia, że możliwe staje się trwałe usuwanie owłosienia, nawet na całe życie. Dokładną liczbę serii ustala się z kosmetologiem, po przeprowadzeniu wywiadu oraz badaniu skóry i włosów.

4. Depilacja laserowa jest odpowiednia dla osób z niskim progiem bólu

Dlaczego tak jest? Dzieje się tak dlatego, że usuwanie owłosienia laserem diodowym odbywa się przy pomocy specjalnego sprzętu. Pozwala on na depilację wystarczająco dużych powierzchni skóry. W związku z tym, że światło nie jest rozprowadzane na małym obszarze, skóra ogrzewa się bardziej równomiernie. Ponadto większość kierowana jest bezpośrednio do cebulek włosów, a nie tkanek. Energia, która jest potrzebna do efektywnego działania, w zabiegu Vectus jest znacznie mniejsza niż w innych.

Wszystko sprowadza się do tego, że warstwy skóry nie przegrzewają się. Cały proces jest o wiele przyjemniejszy niż może się wydawać pacjentom na podstawie doświadczeń z innych metod depilacji.

5. Depilacja laserowa przeznaczona jest dla każdego

Ten typ zabiegu jest odpowiedni dla osób zarówno z bardzo jasną karnacją, jak i tych z bardzo ciemną. Przeciwwskazaniem do zabiegu nie jest także kolor włosów czy ich struktura. Urządzenie pozwala na ustawienie parametrów, odpowiadających indywidualnym potrzebom pacjentów.

6. Zabieg trwa krótko

Czas zabiegu Vectus zależy od partii ciała, którą poddaje się depilacji. Zwykle jest to od 5 do maksymalnie 30 minut na jedną partię ciała. Mimo tak krótkiego czasu trwania zabiegu, nie trzeba martwić się o jego skuteczność. Vectus poradzi sobie ze wszystkimi problemami, takimi jak nadmierne owłosienie czy wrastające włoski po depilacji.

Każdy taki zabieg ma na celu poprawę samopoczucia i samooceny klienta. Tak samo, jak w przypadku problemów z brakiem w uzębieniu – jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Jeśli interesuje ciebie tematyka zdrowia?

Możliwe że polubisz inne strony i artykuły, które poruszają tematykę zdrowia w tym zdrowia zębów! Dla wszystkich zainteresowanych polecamy zerknąć na strony zajmujące się implantologią:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *