Bez kategorii

Jaki krem do twarzy wybrać?

Dla kobiety twarz i jej skóra jest elementem jej wizerunku. Wiele kobiet jest bardzo wrażliwych na tym punkcie i bardzo dbają o to, aby zatuszować wszelkie niedoskonałości i zapobiegać powstawaniu pierwszych zmarszczek. W tym celu zastanawiają się nad tym jaki krem wybrać. W pielęgnacji twarzy niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego kremu.

Jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Jaki krem wybrać?

  • Wiele zależy od rodzaju cery. Osoby ze skórą suchą powinny szukać kremów silnie nawilżających, a niekiedy nawet natłuszczających.
  • W przypadku osób o skórze tłustej lub mieszanej sprawdzają się raczej kremy normalizujące. Osoby, które mają problem ze stwierdzeniem, jaki jest rodzaj ich skóry powinny poradzić się w tej kwestii dermatologa lub kosmetologa.
  • Krem powinien zawierać witaminę E, A oraz C. Jeżeli ma nawilżać, często znajduje się w nim również mocznik, gliceryna i inne składniki.
  • Kremy przeciwzmarszczkowe zawierają najczęściej koenzym Q10, kwas hialuronowy, czy inne czynne składniki.
  • Najlepiej, jeśli krem nie zawiera parabenów i innych sztucznych składników, jak sls-y. Im mniej w składzie kremu, tym będzie on zdrowszy dla naszej skóry. Warto pamiętać, że wszystkie składniki kremu przedostają się przez barierę skóry do naszego krwiobiegu.

Czy droższy znaczy lepszy?

Warto pamiętać o tym, że cena nie zawsze oznacza jakość. Bardzo często płaci się za logo producenta oraz piękne opakowanie, co przecież nie ma dla skóry najmniejszej korzyści. Często kosmetyki naturalne, bez zbędnych składników są sporo tańsze, a mają lepszy skład od tych firmowych, które są reklamowane co godzinę w telewizji.

Na pewno co jakiś czas można zmienić swój krem, ponieważ skóra bardzo się do niego przyzwyczaja. Dobrze jest mieć też oddzielny krem na noc, który będzie łagodził podrażnienia i silnie nawilżał zmęczoną skórę. Nie powinno się niczego przyspieszać i kupować kremu na zmarszczki za wcześnie. Dopiero, kiedy zaczną się pojawiać pierwsze będzie to odpowiednia inwestycja.

Jeśli chcesz przywrócić zdrowy uśmiech, umów się na wizytę do kliniki, która specjalizuje się w implantologii i protetyce.

Jeśli interesuje ciebie tematyka zdrowia?

Możliwe że polubisz inne strony i artykuły, które poruszają tematykę zdrowia w tym zdrowia zębów! Dla wszystkich zainteresowanych polecamy zerknąć na strony zajmujące się implantologią:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *